Иван Мудов

Иван Мудов Нова надежда 2006 Иван Мудов Нова надежда 2006 с разрешението на автора
Сваляне на прикачените файлове:
Роден: 1975 в София, България
Живее и работи в София
ОБРАЗОВАНИЕ:
2002 – Национална художествена академия, специалност „Стенопис”, София
1995 – Гимназия за приложни изкуства, София

САМОСТОЯТЕЛНИ ИЗЛОЖБИ:
2012
"Performing time", Prometeogallery di Ida Pisano, Milano
"The Glory Hole", Galerie Alberta Pane, Paris

2011
"%", W139, Amsterdam
"Solo Show" Sariev Gallery, Plovdiv
"One Square Meter", Hilger Contemporary, Vienna

2010
"Creation of a Museum of Contemporary Art in Bulgaria", History Museum, Plovdiv
"Wine for Openings" Cabaret Voltaire", Zurich
"Ivan Moudov", Binz 39, Zurich

2009
"Romanian Trick", Artericambi, Verona

2008
"Wine for Openings", Stacion Center for Contemporary Art Prishtina, Kosovo
"Trick Or Treat", Kunstverein Braunschweig, Braunschweig
"Welcome", prometeogallery di Ida Pisani, Milan, curated by Katia Anguelova
"Ivan Moudov", The 1st at Moderna, Moderna Museet, Stockholm, curated by Ulf Eriksson

2007
"Already Made", Siemens ArtLab, Vienna, curated by Iara Boubnova

2006
"MUSIZ", Studio Tommaseo, Trieste, curated by Maria Vassileva
"Guide" (with Sibin Vasilev), Centre for Contemporary Art, Plovdiv
"New Hope", Goethe Institut, Sofia
2005
Reloaded, Warszawski Aktyw Artystow, Варшава
Иван Мудов, Quartier 21, Temporary Home Gallery, Виена
Rauber + Gendarmen, Kunstlerische Ermittlungen, Ваймар, Германия
Фрагменти, АТА Център / Институт за съвременно изкуство, София (куратор Яра Бубнова)
4х4, Център за култура и дебат Червената къща, София (куратор Весела Ножарова)
2000
Still Life, Remont Gallerty, Белград (куратор Десислава Димова)
Still Life, АТА Център за съвременно изкуство, София (куратор Десислава Димова)
1998
The 2000 Syndrome, АТА Център за съвременно изкуство, София (куратор Десислава Димова)

ГРУПОВИ ИЗЛОЖБИ:
2012
"With Criminal Energy- Art and Crime in the 21st Century", Halle14, Leipzig
"Doppio Gioco- Double Game The Ambiguity of the Photographic Image", Fondazione Bevilacqua La Masa, Venice
"Contemporary Icons- Recent Art from Bulgaria", Hunt Gallery, St. Louis, USA
"Rearview Mirror: New Art from Central & Eastern Europe", Gallery of Alberta, Edmonton, Alberta, Canada
2011
"Site Inspection – The Museum on the Museum", Ludwig Museum – Museum of Contemporary Art, Budapest, Budapest
"The Choice, 43 art historians- 43 artworks, Sofia Art Gallery, Sofia
"Akto 6 – (Never Work)", Akto Festival for Contemporary Arts, Bitola, Macedonia
"Beziehungsarbeit – Kunst und Institution", Kunstlerhaus k/haus Wien, Vienna
"Rearview Mirror" The Power Plant, Toronto, ON
"After the Flight" ICA – Sofia, Sofia
"curated by: iara boubnova – EAST by SOUTHWEST – An Elusive Object of Art", Galerie Dana Charkasi, Vienna
"Hidden Publics", Galerija Skuc, Ljubljana
"NON", Alberta Pane, Paris
„Einraumhaus c/o Mannheim", Kunsthalle Mannheim, Mannheim,

2010
"Museum Souvenirs", ICA- Sofia Gallery, Sofia
"Aquarium", Alma Mather Gallery, Sofia
"Transitland in Trieste" Studio Tommaseo, Trieste
"2nd International Antakya Biennial", Antakya
"Gaudenz B. Ruf Award – Shortlist 2010", Rayko Aleksiev Gallery, Sofia
"Word for Word, Without Words", Mestna Galerija/ City Museum Ljubljana, Ljubljana
"Transitland in Trieste", Studio Tommaseo, Trieste, Italy
„Einraumhaus / Einraumhaus c/o" Mannheim, Mannheim
"Watchmen, Liars, Dreamers (Edition concrete)" FRAC – Ile- de- France Le Plateau, Paris
"Dwelling In Travel" Art Today Association- Center for Contemporary Art, Plovdiv
"Playing the City II", Schirn Kunsthalle, Frankfurt/Main
"Hidden Publics", Kunsthalle Palazzo, Liestal, Switzerland
"August in Art" City Gallery-Varna, Varna
"The Other Side of the Coin", Galerija Skuc, Ljubljana
"Persona", ICA- Sofia Gallery, Sofia
"Contemporary art and Mutual Trust", Sanat Limani, Istanbul
" Our 20 Years in Contemporary Art", ICA- Sofia Gallery, Sofia
„0_gms", Whitespace gallery, Bangkok, Taiwan
"Transitland, Space, Bratislava
"Curated by: Walter Seidl – Physikallat in Sport und Beruf", Galerie Ernst Hilger, Vienna
"Languages and Experimentations- Young Artists in a Contemporary Collection, MART, Rovereto, Italy
"Studies and Theory", Kwadrat, Berlin
"Electrified 02- Hacking Public Space, SMAK, Gent
"Transitland", Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofia MNCARS, Madrid
"Monumento A La Transformation" Centro Cultural Montehermoso, Vitoria-Gasteiz
"Monument to Transformation", Galerija Miroslav Krejevic, Zagreb

2009
"History, Memory, Identity: contemporary photography from Eastern Europe", Fondazione Cassa di Risparmio di Modena, Modena
"Working Title. Tytuł Roboczy", CSW Centrum Sztuki Wspolczesnej / Centre for Contemporary Art Ujazdowski Castle, Warschau
"Reflection of tomorrow", Art Today Association - Center for Contemporary Art, Plovdiv
"Harburger Berge", Kunstverein Harburger Bahnhof, Hamburg
"Transitland", Red House Center for Culture and Debate, Sofia
"Transmediale- Transitland Destination Berlin (TCP)", Collegium Hungaricum, Berlin
"28th Biennial of Graphic Arts", Ljubljana, curated by Alenka Gregoric and Bozidar Zrinski
:After Ego" ATA Centre for Contemporary Art Plovdiv, Plovdiv, curated by Svetlana Kuyumdzhieva
"Collection Dubai", SMART Project Space, Amsterdam, Curated by November Payner
"Techniques" ICA- Sofia Gallery, Sofia, curated by Maria Vassileva and Iara Boubnova
"Monument to Transformation", City Gallery Prague, Prague, curated by Vit Havranek and Zdenek Baladrin
10 Years of <rotor>, <rotor> Association for Contemporary Art, Graz
"Performing the East", Salzburger Kunstverein, Salzburg

2008
"Römer VI – Kommunikologie" Kunststiftung Baden-Württemberg, Sttutgart
"Zero Gravity. The Architecture of Social Space" as part of 14th Week of Contemporary Art, Ancient Baths CCA, Plovdiv, curated by Vessela Nozharova and Bettina Steinbruegge
"On a clear day you can see forever", Hilger Contemporary, Vienna
"Contemporary Art of Europe", Chateau Pommery, Reims, curated by Fabrice Bausteau and Barbara Soyer
"La nuova Estetica Continuo e discontinuo", Accademia di Belle Arti, Bari
"Rondpoint (Roundabout)", La BF15, Lyon
"VideoSalon 3", galerija10m2, Sarajevo, curated by Nadia Timova
"moleculART", Raiko Alexiev Gallery, Sofia, curated by Boris Kostadinov
"New Acquisitions", Sofia Art Gallery, Sofia, curated by Maria Vassileva

2007
"A Place You Have Never Been Before", 52nd Venice Biennial, Bulgarian Pavilion, curated by Vessela Nozharova
"Multiplicities", ARC Projects, Sofia, curated by Chris Byrne & Iliyana Nedkova
"Residents", Espace EDF Electra, Paris, curated by Nathalie Viot
"Lifting. Art and Theft", Peacock Visual Arts, Aberdeen, curated by Atopia Projects
"Gaudenz B. Ruf Award – Shortlist 2007", Sofia Art Gallery, Sofia
"Everyday Life", Hellenic American Union, Athens, curated by Artemis Potamianou
"In Search of Lost Time", Sofia Art Gallery, Sofia, curated by Vyara Mlevevska and Svetlana Kyumdjieva)
"The Collection", Trafo Gallery, Budapest, curated by Nikolett Eross
" Le Souvenir", ACC Galerie Weimar, Weimar, Germany, curated by Frank Motz and Knut Birkholz
"Small Objects, Short Video", Corridor Gallery, Plovdiv
"European re-Union", Galerie ArtPoint, Vienna, curated by Maria Vassileva

2006
"Neither a White Cube, Nor a Black Box. History in the Present Tense", Sofia Art Gallery, Sofia, curated by Maria Vassileva and Iara Boubnova
"Art is Always Somewhere Else/AWOL", 2nd Young Artists' Biennial, Bucharest, curated by Jenny Brownrigg, Branko Franceschi, Irina Grabovan, Simona Nastac, Oana Tanase
"I (ICH) An exhibition in three acts, Performative Ontology", Secession, Vienna, curated by Vit Havranek
"Hoerner/Antlfinger and Ivan Moudov", Jet, Berlin, curated by Annette Weisser
"You Won't Feel A Thing: On Panic, Obsession, Rituality And Anesthesia", Kunsthaus Dresden, Dresden, curated by Aneta Szylak
"Polish year in Madagascar", Atlas Gallery, Lodz, curated by Janek Simon
"Wild Capital", Kunsthaus Dresden, Dresden
"JA / I, FUTURA" – space for contemporary art, Prague, curated by Vit Havranek
"Video works from Bulgarian Artists", Miller Weitzel Gallery, Detroit
"On Difference #2", Wurttembergischer Kunstverein, Stuttgart, curated by Galia Dimitrova
2005
Play Sofia, Kunsthalle Wien, Project Space Karlsplatz (куратор Хедвиг Заксенхубер), Виена
Hot Testing, Ecit, Печ, Косово (куратори Маргарете Марковец и Антон Ледер)
Dialectics of Hope, 1 Московско биенале на съвременното изкуство, Москва (куратори Йосиф Бакщейн, Даниел Бирнбаум, Яра Бубнова, Никола Бурио, РозаМартинес, Ханс Улрих Обрист)
Traslation Alternatives, Академия за изящни изкуства Виена, Aula & Ausstellungsraume, Виена
Strange, Familiar and Unforgotten, галерия Ерна Хесе, Брюксел
Tatorte und Phantombilder, Schiller Festival, Der Utopiebaustelle, Ваймар, Германия (куратори Катерина Хохман, Катерина Тице)
Freeze, Център за съвременно изкуство – Пловдив, България
2004
Love it or leave it, 5 Биенале Цетине, Черна гора (куратори Рене Блок и Наташа Илич)
Untitled (As yet), VI Югославско биенале за млади художници, Вършац, Сърбия (куратори Синиша Митрович, Ана Никитович, Йелена Весич)
Privatizations. Contemporary Art from Eastern Europe (The Post-communist Condition). В проекта на Лъчезар Бояджиев „Freedom (is) for beginners”. Kunstwerke – Institute for Contemporary Art, Берлин (куратор Борис Гройс)
The Sneeze, Gazon Rouge Gallery, Атина (куратори Петер Лойд Луис, Наташа Маковски)
Junge Akademie, Akademie Der Kunste, Берлин (куратор Анджела Ламерт)
Borderline cases, СКЦ, Белград
Revolution is Not What it Used to Be, S1 Artspace, Шефилд, Великобритания (куратор Мишел Котън)
2003
Video Screening 04, Galerie Martin Janda / Raum Aktueller Kunst, Виена
Superformances, Музей на модерното и съвременно изкуство, Страсбург, Франция (куратор Карин Вонна)
In the Gorges of the Balkans, Kunsthalle Fridericianum, Касел, Германия, (куратор Рене Блок)
Blood & Honey, The Essl Collection, Виена (куратор Харалд Зееман), Виена
Hybrid – Liquid, Casino Luxemburg, Люксембург
Windows Licking, Galerie Olivier Houg, Лион, Франция
Export-Import, Софийска Градска художествена галерия, София (куратор Мария Василева)
2002
Reconstructions, 4 биенале Цетине, Черна Гора (куратори Яра Бубнова и Андрей Ерофеерв)
Manifesta 4 видео програма, Франкфурт на Майн, Германия (куратори Стефани Моадон Трамбле, Нурия Енгита Майо, Яра Бубнова)
In Search of Balkania, Neue Galerie, Грац, Австрия (куратори Роджър Коновер, Еда Чуфер, Петер Вайбел)
Circulation, Zoo Gallery, Нант, Франция
Двойна връзка, АТА Център за съвременно изкуство, София (куратори Яра Бубнова и Георг Шолхамер)
Trieste Conteporanea European Video Art Presentation, Триест, Италия (куратор Мария Василева)
2001
Looming Up, Aspekte Galerie der Munchner Volkshochschule, Мюнхен, Германия (куратор Валтер Зайдел)
Looming Up, Kunsthalle Exnergasse, Виена (куратор Валтер Зайдел)
Trendification, <rotor> Association for Contemporary Art, Грац, Автрия (куратор Валтер Зайдел)
Never Stop the Action, Three Days Actionist Art in the City of Graz, <rotor> Association for Contemporary Art, Грац, Автрия
Nadezda Petrovic Memorial, Nadezda Petrovic Art Gallery, Чачак, Сърбия (куратор Зоран Ерич)
2000
What, How and for Whom, Загреб и Виена (куратори Наташа Илич, Ана Девич)
Paranoia Style, АТА Център за съвременно изкуство, София (куратор Десислава Димова)
Turning the Page, фестивал на изкуствата Аполония, Созопол, България (куратор Десислава Димова) ВидеоАрхеология, видео фестивал, София (куратори Борис Костадинов, Илиана Недкова)

РЕЗИДЕНЦИИ

2009
BINZ 39, Zurich
2008
KulturKontakt, Vienna
Akademie Schloss Solitude, Stuttgart

2006
Recollets, Paris

2002/03
Post Diplome, Ecole Nationale des Beaux Arts de Lyon

Контакт

  • Яра Бубнова

    Director

    бул. Васил Левски 134
    (вход откъм ул. Екзарх Йосиф)
    София 1504, България
    00359 2 8466261
    00359 887510585
    Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.
     

    Работно време: вторник – събота, 15.00 – 19.00 и по уговорка